:host { --enviso-primary-color: #FF8A21; --enviso-secondary-color: #FF8A21; font-family: 'boijmans-font', Arial, Helvetica,sans-serif; } .enviso-basket-button-wrapper { position: relative; top: 5px; } .enviso-btn { font-size: 22px; } .enviso-basket-button-items-amount { font-size: 12px; line-height: 1; background: #F18700; color: white; border-radius: 50%; width: 24px; height: 24px; min-width: 0; display: flex; align-items: center; justify-content: center; text-align: center; font-weight: bold; padding: 0; top: -13px; right: -12px; } .enviso-dialog-content { overflow: auto; } Previous Next Facebook Instagram Twitter Pinterest Tiktok Linkedin Back to top
20 April 2026

Nieuw educatieatelier feestelijk geopend

Op zaterdag 18 april opende in het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen een gloednieuw educatieatelier. Hier kunnen families met kinderen van alle leeftijden spelenderwijs ontdekken hoe het museum zijn duizenden kunstwerken in topconditie houdt - en welke beroepen daarbij onmisbaar zijn.

Van jonge onderzoekers tot nieuwsgierige opa’s en oma’s: iedereen kan de verborgen museumwereld induiken via interactieve kijk- en doe-opdrachten. Tijdens de schoolvakanties zijn er diverse inloopworkshops. De entree is gratis voor iedereen tot en met 18 jaar.

Een kijkje achter de schermen

In het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen worden meer dan 155.000 kunstwerken bewaard. Dag en nacht werken schatbewaarders aan het schoon, veilig en stabiel houden van de collectie. In het educatieatelier zijn ook die verhalen te horen. Van beveiligers met scherpe ogen en oren tot art handlers die kunstwerken verplaatsen, en technici of schoonmakers die soms letterlijk op grote hoogte werken. Eén ding wordt meteen duidelijk: alleen samen zorg je ervoor dat kunst bewaard blijft voor de toekomst, en dat iedereen ervan kan blijven genieten.

Een kijkje achter de schermen
foto: Aad Hoogendoorn

Speciale workshops tijdens de vakantie

Tijdens de schoolvakanties vinden er extra inloopworkshops plaats in het educatieatelier. In de meivakantie (zaterdag 25 april t/m zondag 10 mei, op maandagen gesloten) leren kinderen meer over kunst en technologie in de tentoonstelling Pixel Pioneers. In het atelier gaan ze vervolgens zelf aan de slag met hun eigen kunstwerk. Tijdens de zomervakantie kun je iedere woensdagmiddag van 12.00 tot 16.00 uur meedoen aan de Jeugdvakantiepaspoort-inloopworkshop

 

 

foto in header: Aad Hoogendoorn