:host { --enviso-primary-color: #FF8A21; --enviso-secondary-color: #FF8A21; font-family: 'boijmans-font', Arial, Helvetica,sans-serif; } .enviso-basket-button-wrapper { position: relative; top: 5px; } .enviso-btn { font-size: 22px; } .enviso-basket-button-items-amount { font-size: 12px; line-height: 1; background: #F18700; color: white; border-radius: 50%; width: 24px; height: 24px; min-width: 0; display: flex; align-items: center; justify-content: center; text-align: center; font-weight: bold; padding: 0; top: -13px; right: -12px; } Previous Next Facebook Instagram Twitter Pinterest Tiktok Linkedin Back to top
Veiling in de open lucht

Vraag maar raak

Laden...

Bedankt, je vraag is verzonden.

Helaas, er is iets mis gegaan met het verzenden van je vraag. Probeer het aub nog eens.

High-res beeldmateriaal aanvragen

Meer informatie

Deze tekening is gemaakt tijdens Fragonards tweede reis naar Italië, met name Rome. De kunstenaar reisde met een klein gezelschap waaronder zijn echtgenote en de steenrijke Bergeret de Grancourt. Bergeret had hem hiertoe uitgenodigd en hield een dagboek bij. Fragonard maakte tijdens de reis verschillende tekeningen, meestal uitgewerkte composities op groot formaat. Bij terugkomst van de reis ontstond ruzie over deze tekeningen, die Bergeret opeiste, en uiteindelijk van de rechter kreeg toegewezen.

Lees verder Lees minder

Collectieboek

Collectieboek Bestellen

Specificaties

Titel Veiling in de open lucht
Materiaal en techniek Zwart krijt, penseel in bruine inkt, bruin gewassen
Objectsoort
Tekening > Tweedimensionaal object > Kunstvoorwerp
Locatie Dit object is in het depot
Afmetingen Breedte 381 mm
Hoogte 250 mm
Makers Tekenaar: Jean-Honoré Fragonard
Inventarisnummer MB 1953/T 21 (PK)
Credits Bruikleen Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (NK-collectie), 1953
Collectie Tekeningen & Prenten
Verwervingsdatum 1953
Vervaardigingsdatum in circa 1773-1774
Interne tentoonstellingen Van Pisanello tot Cézanne (1992)
De Collectie Twee - wissel IV, Prenten & Tekeningen (2009)
Externe tentoonstellingen Poetry & Passion (2013)
Materiaal
Object
Geografische herkomst Frankrijk > West-Europa > Europa

Zie je iets wat niet klopt of heb je aanvullende informatie over dit werk? Stuur ons een berichtje

Alles over de maker

Jean-Honoré Fragonard

Grasse 1732 - Parijs 1806

Bekijk het volledige profiel