Deze tekening is gemaakt tijdens Fragonards tweede reis naar Italië, met name Rome. De kunstenaar reisde met een klein gezelschap waaronder zijn echtgenote en de steenrijke Bergeret de Grancourt. Bergeret had hem hiertoe uitgenodigd en hield een dagboek bij. Fragonard maakte tijdens de reis verschillende tekeningen, meestal uitgewerkte composities op groot formaat. Bij terugkomst van de reis ontstond ruzie over deze tekeningen, die Bergeret opeiste, en uiteindelijk van de rechter kreeg toegewezen.
Specificaties
Titel | Veiling in de open lucht |
Materiaal en techniek | Zwart krijt, penseel in bruine inkt, bruin gewassen |
Objectsoort |
Tekening
> Tweedimensionaal object
> Kunstvoorwerp
Locatie | Dit object is in het depot |
Afmetingen |
Breedte 381 mm Hoogte 250 mm |
Makers |
Tekenaar:
Jean-Honoré Fragonard
Inventarisnummer | MB 1953/T 21 (PK) |
Credits | Bruikleen Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed (NK-collectie), 1953 |
Collectie | Tekeningen & Prenten |
Verwervingsdatum | 1953 |
Vervaardigingsdatum | in circa 1773-1774 |
Interne tentoonstellingen |
Van Pisanello tot Cézanne (1992) De Collectie Twee - wissel IV, Prenten & Tekeningen (2009) |
Externe tentoonstellingen |
Poetry & Passion (2013) |
Materiaal | |
Object | |
Geografische herkomst | Frankrijk > West-Europa > Europa |
Zie je iets wat niet klopt of heb je aanvullende informatie over dit werk? Stuur ons een berichtje