:host { --enviso-primary-color: #FF8A21; --enviso-secondary-color: #FF8A21; font-family: 'boijmans-font', Arial, Helvetica,sans-serif; } .enviso-basket-button-wrapper { position: relative; top: 5px; } .enviso-btn { font-size: 22px; } .enviso-basket-button-items-amount { font-size: 12px; line-height: 1; background: #F18700; color: white; border-radius: 50%; width: 24px; height: 24px; min-width: 0; display: flex; align-items: center; justify-content: center; text-align: center; font-weight: bold; padding: 0; top: -13px; right: -12px; } .enviso-dialog-content { overflow: auto; } Previous Next Facebook Instagram Twitter Pinterest Tiktok Linkedin Back to top
Activiteit

Depot als kunstenaarsatelier

Tijdens het Groot Rotterdams Atelier Weekend (GRAW) stellen kunstenaars hun ateliers open voor publiek. Nu zijn er ook kunstenaars die de collectie en het museum als inspiratie nemen. Tijdens dit weekend heeft het museum twee kunstenaars uitgenodigd om een inkijk te geven in hun werk en dit met bezoekers te delen.

19 en 20 september
13.00 - 16.00 uur
Depot-ticket vereist

Caterina Pecchioli

Klimaatverandering, herinnering en koloniale geschiedenis zijn nauw met elkaar verbonden. Met behulp van fotografie, textielkunst en digitale cartografie is in dit kunstwerk een verbeelding gemaakt van onze aarde in het jaar 2749. Met dit participatieve project heeft de kunstenaar Caterina Pecchioli een levend archief opgebouwd waarin historische beelden, foto’s van gemeenschappen, deelnemers en satellietkaarten samensmelten tot een nieuw soort atlas. Dit kunstwerk is tot stand gekomen tijdens workshops met de kunstenaar, waaronder ook één in het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen in samenwerking met Thami Mnyele Foundation. Voeg ook jouw herinneringen en toekomstbeeld van de natuur aan dit levend archief toe.

titel: 2749 Social Cartography: The Photo Archive of Decolonial Ecology
locatie: educatieatelier

Caterina Pecchioli
Caterina Pecchioli 2749 Social Cartography, 2026 Woven textile.

IAMAIR

Stel je voor: Twintig kunstenaars krijgen de opdracht om een recente, gevoelige emotie in klei te verbeelden. De host lijkt zich niet op haar gemak te voelen en creëert, bewust of onbewust, een sfeer die gaandeweg steeds intenser wordt. Wat niemand weet: de kunstenaars hebben kaarten gekregen met geheime instructies om elkaars werken te vernielen, in tweeën te hakken, te verfrommelen, te begraven, enzovoort, als een uitnodiging tot transformatie en loslaten. Gaandeweg loopt het proces volledig uit de hand. Tijdens GRAW nodigen we je uit om Sophia te ontmoeten voor een intieme bezichtiging van wat overblijft.

titel: Special Viewing
locatie: fotostudio
IAMAIR