28 July 2026
Seated Woman van De Kooning te zien op de Rotterdamse kade
Het beeld Seated Woman (1969–1981) van Willem de Kooning uit de collectie van Museum Boijmans Van Beuningen vormt samen met Standing Figure (1969–1984) en Reclining Figure (1969–1982) een bijzondere presentatie op de kade voor museum Fenix.
Een tijdelijke nieuwe plek
De drie bronzen sculpturen zijn al jaren te zien in de openbare ruimte op het Hofplein. Tijdelijk krijgen de beelden een nieuwe plek op de kade waar De Kooning in 1926 aan boord ging van de SS Shelley. In 2027 keren ze terug naar het vernieuwde Hofplein.
Dit project is in samenwerking met The Willem de Kooning Foundation, Museum Boijmans Van Beuningen, Rijksmuseum, CBK Rotterdam, gemeente Rotterdam, Droom en Daad, nai010 uitgevers, Irma Boom en de ABN AMRO Foundation.