:host { --enviso-primary-color: #FF8A21; --enviso-secondary-color: #FF8A21; font-family: 'boijmans-font', Arial, Helvetica,sans-serif; } .enviso-basket-button-wrapper { position: relative; top: 5px; } .enviso-btn { font-size: 22px; } .enviso-basket-button-items-amount { font-size: 12px; line-height: 1; background: #F18700; color: white; border-radius: 50%; width: 24px; height: 24px; min-width: 0; display: flex; align-items: center; justify-content: center; text-align: center; font-weight: bold; padding: 0; top: -13px; right: -12px; } .enviso-dialog-content { overflow: auto; } Previous Next Facebook Instagram Twitter Pinterest Tiktok Linkedin Back to top
Activiteit

Museumnacht010

Kunst, performance & activiteiten

Vier Museumnacht010 in het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen! Dwaal over de zigzaggende trappen van het iconische werkgebouw, en geniet van kunst en performances verspreid over zes verdiepingen.

Zaterdag 7 maart 2026
20.00 tot 01.00

Tijdens museumnacht staat het Depot bol van de tentoonstellingen en performances. Bekijk de surrealistische topstukken van het museum in combinatie met hedendaagse kunst in Beyond Surrealism, loop over lagen van materiaal en betekenis in Depot Solo van Mandy El-Sayegh, ontdek miniatuurkunst bij Oog voor het kleine en waan je op een fashion photoshoot in Rondom mode.

Laat je verder verrassen door muziek, workshops en performances van onder andere Mandy El-Sayegh. Wil je zelf aan de slag? Geef dan je creativiteit de ruimte tijdens de surrealistische inloopworkshop. Sluit de avond af op de bovenste verdieping met een drankje en een dansje bij Renilde en met Yardbird.

Programma

Bar | 20.00-01.00 | Renilde, 6e verdieping 
Renilde transformeert in een bar op grote hoogte. Drink een biertje of cocktail met de skyline van Rotterdam als decor.

Yard
bird | 20.00-01.00 | Entreegebied en Coert, 6
e verdieping
Yardbird is een Rotterdam-based culture platform met diepe roots in soulvolle muziekgenres als hiphop, soul, funk, afro en disco. Wat begon als clubnacht is uitgegroeid tot een multidisciplinair concept waar muziek, kunst en community samenkomen. Yardbird biedt een podium aan creatief Rotterdams talent en creëert informele, zorgvuldig gecureerde ervaringen op bijzondere locaties, gericht op ontdekken, verbinden en vieren. Vanaf 20.00 kun je genieten van tunes in het entreegebied en vanaf 21.30 is de vloer lava in Coert.

Programma
foto: Sam van Bekkum

Inloopworkshop Beyond Surrealism | 20.30-00.00 | Educatieatelier, 2e verdieping
Het Educatieatelier opent de deuren voor een vrije inloopworkshop rondom Beyond Surrealism. Maak samen met anderen een cadavre exquis: iedereen voegt een eigen stukje collage of tekening toe. Zo ontstaat een verrassend kunstwerk dat niemand alleen had kunnen bedenken.

Cult North x Moze Naél | 21.00, 21:45, 22:30, 23.15 & 00:00 | Beyond Surrealism, 5e verdieping 
Bij Cult North vinden jonge autodidacte makers uit Rotterdam een plek voor ontwikkeling en inspiratie. Onder begeleiding van spoken word artiest Moze Naél maken vier talentvolle jongeren een spoken word performance en delen deze tijdens Museumnacht010. De tentoonstelling Beyond Surrealism en de taal van de surrealisten vormen hun inspiratiebron.  

foto: Justine Ellul

This Is Not A Photo Shoot  | 21.00-00.00 | Rondom mode, 4e verdieping
Vanavond is de fotostudie in de tentoonstelling Rondom mode van ons. Laat je aankleden door stylist Jip Boxtart. Stap in de spotlight en laat je vastleggen door fotograaf Anne Hulst, de polaroid krijg je direct mee naar huis. 

Kunstbende | 21.30-22.00 | Renilde
Creatief platform Kunstbende laat samen met de Rabobank zien hoe Nederland rijk is aan jong talent. Want naast prachtige kunst van jaren geleden is het Depot ook een podium voor de kunst van nu.  We stellen jullie graag voor aan de kunstenaars van de toekomst.  

foto: Justine Ellul

Performance La Revolution rêverêverêve |  20.30, 22.00 en 23.30 | Beyond Surrealism, 5e verdieping 

Voor de tentoonstelling Beyond Surrealism maakte Monster Chetwynd een installatie met performance. Deze wordt uitgevoerd door jonge performers van Codarts en de MBO Theaterschool. Samen met andere bezoekers teken je een vrolijke, bizarre cadavre exquis, waarna je wordt meegenomen op een speelse rondleiding langs drie surrealistische diorama’s. Verwacht toeval, creativiteit en vooral: veel plezier. 

Tentoonstellingen | 20.00 - 01.00 | Diverse locaties 
Naast alle andere activiteiten, zijn de reguliere tentoonstellingen natuurlijk te zien. Figure, Field, Grid, Rondom mode en Beyond Surrealism bekijk je in galeries I, II en III. Op de derde verdieping vind je ook nog Oog voor het kleine

foto: Natascha Libbert

Performance Strike, posed | 21.15 en 22.45 | Atrium, 1e verdieping 

Stap in de gelaagde wereld van beweging, beeld en geluid van Mandy El-Sayegh met Strike, posed, die zich ontvouwt in het Depot. 

Ter gelegenheid van haar solopresentatie in het Depot presenteert El-Sayegh Strike, posed, uitgevoerd door de kunstenaar zelf en haar collaborator Yuma Sylla. In El-Sayeghs praktijk is het bewegende lichaam een centraal element—een actieve plek waar beelden en geschiedenissen samenkomen. 

De performers bewegen voor een projectiescherm, waarbij hun lichamen voortdurend kruisen met een veranderende stroom van beelden en oorlogsfotografie. Net als in El-Sayeghs schilderijen brengen deze beelden contrasterende visuele werelden samen, waarin scènes uit mode en populaire cultuur worden geplaatst naast materiaal dat lopende conflicten blootlegt. De performance ontvouwt zich via een vocabulaire van gebaren die beweegt tussen beheersing en onderbreking: vloeiende, expressieve bewegingen maken plaats voor momenten van spanning, aarzeling en afgedwongen stilstand. 

De titel Strike, posed brengt deze tegenstellingen samen. Hij verwijst zowel naar de gestileerde poses die geassocieerd worden met mode en dans als naar de aanval van oorlogsvoering en het geweld dat deze uitoefent op het menselijk lichaam. Door de opeenstapeling van beweging, beeld en geluid creëert het werk een dichte maar intieme omgeving—een die uitnodigt tot nauwgezette aandacht voor hoe lichamen betekenis, kwetsbaarheid en veerkracht dragen binnen het hedendaagse geopolitieke en visuele landschap.

A Letter to my Ex | 20.30-21.30 | Beyond Surrealism, 5e verdieping

In dialoog met de tentoonstelling Beyond Surrealism creëerden Romy Bauer en IAMAIR een participatieve performance waarin deelnemers worden uitgenodigd om mee te werken aan een collectieve brief aan een ex.
foto: Izzy Leung